Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 19/04/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Jak żyją misjonarki miłości, które prowadzą hospicjum dla chorych na AIDS [zdjęcia]

MISSIONARIES OF CHARITY;NEW YORK;MOTHER TERESA

Jeffrey Bruno

Jeffrey Bruno - 26.11.19

Na początku działalność sióstr spotkała się z ostrym oporem lokalnej społeczności, ale kiedy mieszkańcy zobaczyli, że siostry przynoszą bezwarunkową miłość Chrystusa i pomoc umierającym z powodu nieznanej choroby, nastroje całkowicie się odmieniły.

– Matka Teresa stała tam, obok kardynał, burmistrz Koch tutaj i ja. Wtedy Matka chwyciła drzwi do piwnicy, odwróciła się do mnie i powiedziała: “Musi być tutaj lepszy zamek. Żeby nikt nie spadł ze schodów”. Jedyne o czym myślała, to troska o innych – tak Len, jeden z mieszkańców Domu, wspomina początki pierwszego hospicjum dla chorych na AIDS w Stanach Zjednoczonych. Otworzyła je Matka Teresa z Kalkuty dokładnie w wigilię Bożego Narodzenia w 1985 roku.

“Dar Miłości”

Hospicjum “Dar Miłości” powstało na plebanii kościoła św. Weroniki na Manhattanie. Na początku działalność sióstr spotkała się z ostrym oporem lokalnej społeczności, ale kiedy mieszkańcy zobaczyli, że siostry przynoszą bezwarunkową miłość Chrystusa i pomoc umierającym z powodu nieznanej choroby, nastroje całkowicie się odmieniły.

Pragnieniem Matki Teresy było “aby nikt nie umarł bez miłości i opieki. Mamy nadzieję, że będą w stanie żyć i umrzeć w pokoju, otrzymując czułą miłość i troskę”.

Kiedy epidemia AIDS ustąpiła dzięki postępowi medycyny, rola “Daru Miłości” nieco się zmieniła. Dzisiaj siostry opiekują się głównie osobami ubogimi i starszymi, które nie mają środków do życia. A 22 listopada 2019 roku mieszkańców domu odwiedziła figura Matki Bożej Fatimskiej, która w ciągu ostatnich czterech tygodni objechała Nowy Jork.

Zobaczcie zdjęcia z tego niesamowitego miejsca!


SISTERS OF LIFE,NEW YORK

Czytaj także:
Siostry podwinęły rękawy habitów i wprowadziły się na Manhattan [galeria]


ASSUMPTION,CHINATOWN,CHINA,NEW YORK CITY

Czytaj także:
Całkowicie wyjątkowe obchody Wniebowzięcia NMP [GALERIA]


ROSARY,GUN,NEW YORK,NYPD

Czytaj także:
Pistolety i różańce w Nowym Jorku [galeria]

Tags:
miłosierdzieubóstwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail