Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 14/06/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Pacjent hospicjum prosi przed śmiercią o… chrzest! Wzruszające nagranie

JENIS GRINDSTAFF

Spartanburg Regional | Facebook | Fair Use

Cerith Gardiner - 08.01.20

Nowo ochrzczony od razu poinformował zebranych wokół niego ludzi, że czuje się niesamowicie.

Jenis Grindstaff żył pełnią życia. Piął się po szczeblach kariery w marynarce wojennej, a potem przez wiele lat pracował jako kontroler ruchu lotniczego. Jednakże w wywiadzie dla stacji telewizyjnej WLTX 19 80-latek przyznał, że choć zawsze w życiu był blisko Jezusa i często czytał Pismo Święte, nigdy nie został ochrzczony. Po prostu nigdy się nie „złożyło”.

Grindstaff znajdował się wtedy pod opieką hospicjum domowego, w domu swojego syna Craiga w Południowej Karolinie. Jak wyjaśnił jego drugi syn, Jim, ojciec chciał pokazać, że wiara ma w jego życiu ogromne znaczenie.

Grindstaff był tak zdeterminowany, że poprosił o chrzest przez zanurzenie, co wymagało pomocy i wsparcia miejscowej organizacji opieki paliatywnej miasta Spartanburg, która zapewnia pacjentowi opiekę ambulatoryjną w walce z rakiem. Podjęto decyzję, że jedynym sposobem, aby spełnić ostatnie życzenie chorego, jest przewiezienie go do hospicjum stacjonarnego i chrzest w wannie. Aby chrzest mógł dojść do skutku i aby przetransportować Grindstaffa na miejsce, hospicjum wykorzystało swój fundusz specjalny.

Grindstaff otrzymał wreszcie chrzest, w czym pomógł kapelan Terrell Jones. Nowo ochrzczony od razu poinformował zebranych wokół niego ludzi, że czuje się niesamowicie, o czym donosi Jessica Mouser z Church Leaders.

Podczas swoich ostatnich chwil na ziemi Grindstaff, już jako chrześcijanin, chciał z pomocą rysunków uchwycić, jak jego zdaniem wygląda niebo. Jego chrzest był okazją do wywarcia wpływu na innych: „Jeśli dotrę choć do jednej osoby, to osiągnę bardzo wiele”.

https://www.facebook.com/SpartanburgRegional/videos/538845160033939/

Tags:
chrzesthospicjum
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail