Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 23/02/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Mijają dwa lata, jak w hospicjum ktoś zostawił Biblię i 100 tys. zł. Co stanie się z pieniędzmi?

BIBLIA

Angela Rohde | Shutterstock

Redakcja - 21.04.20

Do północy z 20 na 21 kwietnia właściciel pieniędzy miał czas, by odzyskać zgubę. Jednak nikt się po nią nie zgłosił, a policji nie udało się ustalić tożsamości tej osoby. Według prawa pieniądze przechodzą teraz na własność miasta...

17 kwietnia 2018 roku wieczorem w słupskim hospicjum ktoś pod stolikiem położył reklamówkę, a w niej niemal 101 tys. zł i ponad 2 tys. euro. Na stoliku natomiast zostawił Pismo Święte.

Teresa Jerzyk, dyrektor słupskiego hospicjum, tłumaczyła dla portalu gp24.pl, że tamtego wieczoru w hospicjum widziano starszą parę, która wyglądała na bardzo zakochaną. Pan podtrzymywał panią, która była nieco niepełnosprawna. Po chwili oboje opuścili placówkę.

Do północy z 20 na 21 kwietnia właściciel pieniędzy miał czas, by odzyskać zgubę. Jednak nikt się po nią nie zgłosił, a policji nie udało się ustalić tożsamości tej osoby. Według prawa pieniądze przechodzą teraz na własność miasta, ale to zapowiedziało już, że ofiaruje je hospicjum. Pielęgniarka, która znalazła torebkę z banknotami, również zrzeka się znaleźnego.

W ciągu kilku dni cała kwota trafi do hospicjum. Nie chcemy my ich wydać. Domyślamy się, że ten, kto je zostawił w hospicjum, chciał, aby w nim pozostały, skoro przez dwa lata nie zgłosił się po zgubę – powiedziała Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy słupskiego magistratu.

Źródło: Rmf24.pl


JENIS GRINDSTAFF

Czytaj także:
Pacjent hospicjum prosi przed śmiercią o… chrzest! Wzruszające nagranie


SIOSTRA MICHAELA RAK

Czytaj także:
3 zł od kwiaciarki z cmentarza. Tak się zaczęło. A dziś powstaje pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie


MAŁŻEŃSTWO W SZPITALU

Czytaj także:
O czym marzą umierający ludzie? Odpowiada psychoonkolog z Hospicjum Świętego Krzyża

Tags:
hospicjumpieniądze
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail