Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 03/06/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Złóż swoje troski w Niepokalanym Sercu Maryi [modlitwa]

IMMACULATE HEART

Renata Sedmakova | Shutterstock

Philip Kosloski - 26.08.21

Bądź nam pomocą w potrzebie, pociechą w utrapieniu, mocą w pokuszeniu, schronieniem w prześladowaniu, pomocą w niebezpieczeństwach…

Maryja patrzy na nas z czułością

Kiedy Najświętsza Maryja Panna została wzięta do nieba, aby być przy swoim Synu, Jezusie, nie straciła nic ze swojego macierzyństwa. Wręcz przeciwnie, jej matczyne uczucie pomnożyło się i stała się matką nas wszystkich. Ważne, aby o tym pamiętać, gdyż zawsze możemy się zwracać do niej w potrzebie, właśnie jak do matki.

Maryja patrzy na nas z czułością i przyjmuje nasze troski i kłopoty. Będąc zjednoczoną ze swoim Synem, może zanosić Mu nasze zmartwienia i obdarzyć nas specjalnymi łaskami, które ukoją nasze strapione serca.

Poniżej zamieszczamy modlitwę zaadoptowaną z Raccolta, dawnego zbioru modlitw.Przypomina ona powyższąsymbolikę i ukazuje Niepokalane Serce Maryi jako spokojną przystań podczas przeżywanych przez nas życiowych burz.

Modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi

Serce Maryi, Bożej Rodzicielki, Matki naszej, Serce najbardziej podobne do Serca Jezusowego, zawsze współczujące naszym nieszczęściom, roztapiaj lód naszych serc i przemieniaj je na podobieństwo Serca Jezusowego.

Bądź drogą prowadzącą do Jezusa, bądź pośrednikiem wszystkich łask niezbędnych dla naszego zbawienia. Bądź nam pomocą w potrzebie, pociechą w utrapieniu, mocą w pokuszeniu, schronieniem w prześladowaniu, pomocą w niebezpieczeństwach. Najbardziej zaś w ostatniej walce naszego życia, w chwili śmierci.

Jak wielka jest słodycz Serca Twojego, o Matko, i moc Twoja w łączności z Sercem Jezusa. Otwórz nam w samym źródle miłosierdzia bezpieczne schronienie, abyśmy i my mogli kiedyś razem z Tobą w raju wielbić Serce Jezusa, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Tags:
Maryjamodlitwy na różne okazje
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail