Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 23/09/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Wyjątkowa modlitwa na czas żałoby. Litania do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych

ŻAŁOBA

Daniel Wilson | Shutterstock

Redakcja - 15.10.21

Każde z tych zmarłych dzieci ma swoich rodziców, którzy zostali osieroceni i noszą w sobie niemożliwy do opisania ból i cierpienie.

15 października, Dzień Dziecka Utraconego, to dzień, w którym czcimy pamięć nie tylko dzieci, które zmarły przed narodzeniem, ale także tych, które zginęły w wyniku nieszczęśliwych wypadków, katastrof, zmarły wskutek choroby, popełniły samobójstwo lub zostały zamordowane.

Każde ze zmarłych dzieci ma swoich rodziców, którzy zostali osieroceni i noszą w sobie niemożliwy do opisania ból i cierpienie.

Tym, którzy zmagają się ze stratą ukochanego dziecka, z pomocą może przyjść nowo powstała modlitwa – Litania do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych. To modlitwa wyjątkowa – jej słowa otulają nie tylko zmarłe dziecko, ale także tych, którzy przeżywają żałobę po śmierci potomka.

Modlitwa jest częścią albumu Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie autorstwa Michała Niemca, krakowskiego muzykoterapeuty, organisty i katechety. Krążek zawiera 15 ścieżek: 13 utworów o tematyce żałobnej i nadziei oraz intro i outro. Większość pieśni pochodzi z rytuału pogrzebowego.
Autorką słów litanii jest prof. dr hab. Halina Bursztyńska.

Tekst oraz opracowanie muzyczne Litanii…otrzymały imprimatur Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej.

Nuty można pobrać tutaj.

Posłuchaj tej wyjątkowej modlitwy!

Tags:
litaniamodlitwaporonienieżałoba
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail