Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 14/07/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Wyjątkowa modlitwa na czas żałoby. Litania do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych

ŻAŁOBA

Daniel Wilson | Shutterstock

Redakcja - 15.10.21

Każde z tych zmarłych dzieci ma swoich rodziców, którzy zostali osieroceni i noszą w sobie niemożliwy do opisania ból i cierpienie.

15 października, Dzień Dziecka Utraconego, to dzień, w którym czcimy pamięć nie tylko dzieci, które zmarły przed narodzeniem, ale także tych, które zginęły w wyniku nieszczęśliwych wypadków, katastrof, zmarły wskutek choroby, popełniły samobójstwo lub zostały zamordowane.

Każde ze zmarłych dzieci ma swoich rodziców, którzy zostali osieroceni i noszą w sobie niemożliwy do opisania ból i cierpienie.

Tym, którzy zmagają się ze stratą ukochanego dziecka, z pomocą może przyjść nowo powstała modlitwa – Litania do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych. To modlitwa wyjątkowa – jej słowa otulają nie tylko zmarłe dziecko, ale także tych, którzy przeżywają żałobę po śmierci potomka.

Modlitwa jest częścią albumu Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie autorstwa Michała Niemca, krakowskiego muzykoterapeuty, organisty i katechety. Krążek zawiera 15 ścieżek: 13 utworów o tematyce żałobnej i nadziei oraz intro i outro. Większość pieśni pochodzi z rytuału pogrzebowego.
Autorką słów litanii jest prof. dr hab. Halina Bursztyńska.

Tekst oraz opracowanie muzyczne Litanii…otrzymały imprimatur Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej.

Nuty można pobrać tutaj.

Posłuchaj tej wyjątkowej modlitwy!

Tags:
litaniamodlitwaporonienieżałoba
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail