Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 23/09/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Ubodzy, chorzy, migranci. Caritas i spółki skarbu państwa przygotowują świąteczne paczki [GALERIA]

GAZ SYSTEM

Jacek Jakubiak / KAI - 21.12.21

Ponad 500 paczek podarowali pracownicy spółek skarbu państwa podopiecznym Caritas w ramach świątecznej akcji „Zostań świętym Mikołajem – podaruj prezent”.

Kolejny już raz GAZ-SYSTEM S.A., PERN S.A., Alior Bank S.A. oraz PGNiG Gazoprojekt S.A. i PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A. wzięły udział w świątecznej akcji pomocy dzieciom z najuboższych rodzin. W tym roku obdarowane zostały dzieci znajdujące się pod opieką Caritas diecezji rzeszowskiej, archidiecezji białostockiej i archidiecezji przemyskiej. Po raz pierwszy w ramach akcji wsparcie otrzymały również dzieci pozostające w pieczy Centrum Pomocy Migrantomi Uchodźcom archidiecezji warszawskiej oraz Centrum Migrantów i Uchodźców w Lininie. Blisko 60 paczek trafiło do ośrodka wychowawczego i szkoły specjalnej w Mocarzewie, które prowadzą siostry zmartwychwstanki.

Na prośby dzieci, które pisały listy do św.Mikołaja, odpowiadali pracownicy spółek, wraz ze swoimi rodzinami lub w ramach zespołów wybierając, które marzenie dziecka chcą spełnić. Następnie dokonywali zakupu i dostarczali prezent do firmy. Tam następowało pakowanie i gotowe paczki podążały już do adresatów. Świąteczna współpraca z Caritas wpisała się w tradycję naszej spółki – powiedział Artur Zawartko, wiceprezes GAZ-SYSTEM. Cieszę się, że możemyuczestniczyć w tej akcji, spełniając pragnienia dzieci. Każdego z nas porusza ich los i chociaż w ciągu roku angażujemy się w różne inicjatywy społeczne i charytatywne, to z okazji świąt w sposób szczególny chcemy dzielić się radością i spełniać marzenia najmłodszych – dodał Zawartko.

Udział w świątecznej akcji angażuje nie tylko pracowników, ale bardzo często także ich rodziny, ucząc dzielenia się i dostrzegania potrzeb drugiego człowieka.

Wszyscy mamy w sobie potrzebę pomocy potrzebującym, zwłaszcza jeśli o taką pomocproszą dzieci. Nie sposób przejśćwobec tych próśb obojętnie i dlatego tak liczne grono naszych pracownikówzostało „św. Mikołajami”, odpowiadając na nadesłane listy. To nasza powinność – tak to traktujemy. Zwłaszcza obecnie, w czasie pandemii, solidarność ludzka nabiera szczególnego znaczenia – staje się bezcenną wartością – zaznacza Igor Wasilewski, prezes zarządu PERN S.A.

Pracownicy PERN zapytani, dlaczego zdecydowali się wziąć udział w akcji charytatywnej, odpowiedzieli, że pozwala im to złapać dystans do swojego życia, przynosi satysfakcję i nadaje sens ich działaniu. Pracownicy GAZ SYSTEM podkreślali zaś radość z pomocy innym i wartość integracji zespołu, kiedy wspólnie wybierali którym dzieciom pomóc, czytali ich historie i robili zakupy.

Tags:
Boże NarodzenieCaritasprezentubóstwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail