Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
For Her
separateurCreated with Sketch.

Jej strój olimpijski uszyła wyjątkowa osoba. Włożyła w niego całe serce!

KAREN CHEN

teamusa/Instagram | Chris Allan/Shutterstock

Theresa Civantos Barber - 21.02.22

Strój łyżwiarki figurowej Karen Chen przypominał jej o miłości, która stale jej towarzyszy.

Mama jednej z olimpijskich łyżwiarek figurowych, Karen Chen, znalazła wyjątkowo uroczy sposób, by towarzyszyć córce w sportowych zmaganiach.

To właśnie ona stworzyła przepiękny kostium, który Karen miała na sobie podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Srebrna medalistka opowiedziała na Instagramie, jak jej mama, Hsiu-Hui Tseng, ręcznie uszyła fioletową sukienkę do łyżwiarstwa. Kreacja ma dzwonkowe rękawy, falbaniastą minispódnicę i głęboki dekolt w kształcie litery V. Wszystko zostało ozdobione motywami kwiatów i motyli.

View this post on Instagram

A post shared by Team USA (@teamusa)

Chen wyjaśnia w wideo,

mam na sobie sukienkę do łyżwiarstwa figurowego, którą uszyła dla mnie mama. To ona prawdopodobnie wykonuje 90 procent pracy, a ja 10 procent, mówiąc: „To wygląda dobrze” albo „To nie wygląda dobrze”. To ona wykonuje całą ciężką pracę i wkłada w to krew, pot i łzy.

Wsparcie rodziców dla każdego dziecka jest bezcenne. Możemy sobie tylko wyobrazić czas i energię, jaką w sportowe zmagania swoich dzieci wkładają rodzice olimpijczyków. Te niekończące się treningi, sesje szkoleniowe, zawody, sprzęt do kupienia…

Mama łyżwiarki poszła jeszcze o krok dalej, wkładając wiele wysiłku w stworzenie pięknego kostiumu. Zadbała o każdy szczegół. Karen w filmie podkreśla:

Moją ulubioną częścią jest ten motyl, tutaj, na dole. Mama wybrała kamienie i ułożyła je w taki sposób, że wyglądają właśnie jak motyl, ponieważ w moim programie dowolnym jeżdżę na łyżwach do Koncertu Miłośników Motyli i chcę być pięknym motylem na lodzie.

Strój jest uroczym przypomnieniem miłości matki, którą jej córka bierze ze sobą nawet na olimpijski lód.

Tags:
macierzyństwosport
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail