Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 23/09/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Niemowlę w kieleckim oknie życia. „Każde dziecko jest darem Boga”

Noworodek w łóżku

Iryna Inshyna | Shutterstock

Agnieszka Dziarmaga / KAI - 21.02.22

W ostatnią sobotę, 19 lutego, w oknie życia funkcjonującym przy siedzibie Caritas diecezji kieleckiej na placu Najświętszej Maryi Panny w Kielcach, siostry nazaretanki odnalazły kilkutygodniowe dziecko.

Jak poinformował wicedyrektor kieleckiego Caritas, ks. Krzysztof Banasik, chłopiec został pozostawiony w oknie życia wraz z reklamówką zawierającą przybory do pielęgnacjiniemowląt. Dziecko wyglądało na zadbane i w dobrym stanie zdrowia. Wezwane pogotowie ratunkowe zabrało chłopca do szpitala na szczegółowe badania. W dalszej kolejności zostanie on skierowany do rodzinnego pogotowia opiekuńczego, a stamtąd zapewne trafi do rodziny adopcyjnej.

Odnaleziony w sobotę chłopiec jest trzecim dzieckiem pozostawionym w kieleckim oknie życia od początku jego powstania w marcu 2009 r. Nad placówką widnieją słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II podczas homilii w Masłowie, 3 czerwca 1991r.: “Każde dziecko jest darem Boga”.

Tags:
Caritasdzieciokno życia
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail