Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Wiedziałeś o tym?
separateurCreated with Sketch.

Jezus, Michał Anioł, św. Joanna d’Arc. Jak wyglądaliby… na fotografiach? [zobacz „zdjęcia”]

04.05-WOT.png

Hidreley Leli Diao / Instagram.com

Karol Wojteczek - 03.05.22

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, na ile wiernie oglądane przez Was w muzeach obrazy czy popiersia sławnych osób odpowiadają ich rzeczywistemu wyglądowi, to za chwilę poznacie artystę, który być może zaspokoi Waszą ciekawość.

BrazylijskigrafikHidreley Leli Diao przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji konwertuje znane z obrazów czy rzeźb wizerunki sławnych osób do postaci fotorealistycznych portretów. Podobnemu zabiegowi poddaje również… bohaterów znanych kreskówek. Niektóre z jego prac doczekały się nawet wersji animowanej dzięki twórcom z kanału Mystery Scoop.

W swojej twórczości Hidreley wykorzystuje bank zdjęć ludzkich twarzy, które sztuczna inteligencja przyporządkowuje stopniem podobieństwa do wizerunków postaci historycznych. Następnie grafik dopasowuje szczegóły wyglądu osoby z wytypowanego zdjęcia do jej „pierwowzoru”.

Do ciekawej sytuacji doszło, gdy artysta próbował stworzyć fotorealistyczny portret w oparciu o twarz postaci ze… Statui Wolności. SI nie było w stanie odnaleźć w bazie zdjęcia osoby podobnej do uwiecznionej na słynnej rzeźbie. Hidreley posłużył się więc fotografią… własnej dziewczyny.

Poniżej kilka efektów prac brazylijskiego grafika:

Chrystus Odkupiciel:

View this post on Instagram

A post shared by Hidreley Diao 🖱️ (@hidreley)

Jezus wg wizerunku z Całunu Turyńskiego:

Michał Anioł:

Św. Joanna d’Arc:

Statua Wolności:

Św. Józef:

Leonardo da Vinci:

I SpongeBob Kanciastoporty 😉

Tags:
historiazdjęcia
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail