Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/05/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Zobacz zwiastun filmu o ks. Janie Kaczkowskim! „Johnny” poruszy niejedno serce!

Johny_film_kaczkowski_05.jpg

Redakcja - 09.06.22

Jest już zwiastun i plakat filmu „Johnny”! To historia o przyjaźni, która może zmienić życie. Jest inspirowana postacią ks. Jana Kaczkowskiego. W kinach już 23 września!

Film Johnny to poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.

Dawid Ogrodnik o roli w Johnnym

W rolę cenionego zarówno przez wierzących, jak i ateistów księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego zagra wielokrotnie nagradzany za występ w filmie 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy Piotr Trojan.

O wyjątkowości Jana stanowiło, w tym dobrym tego słowa znaczeniu, prostolinijne patrzenie na religię, która przede wszystkim oparta jest na szacunku, niepogardzaniu istotą ludzką i  tym, co jest najważniejsze, czyli działaniu w skutek i na skutek miłości do drugiego człowieka.

Dawid Ogrodnik
film o ks. Janie Kaczkowskim

Z kolei scenarzysta, Maciej Kraszewski, dodaje:

Napisałem tę historię, aby nawet najbardziej zdołowany człowiek uwierzył, że nowe, dobre życie może się rozpocząć w trudnych do wyobrażenia, ekstremalnych okolicznościach. To opowieść o zwycięstwie życia i miłości. Historia prawdziwa.

Film o ks. Janie Kaczkowskim

Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

film o ks. Janie Kaczkowskim

Jak zawsze w takich sytuacjach gra jest o tyle trudna, że chodzi o realną postać, ale Patryk to wymarzony bohater. Chuligan, przestępca, uczeń, nauczyciel, kucharz, ojciec, pielęgniarz. Patryk może w sobie pomieścić niejednego bohatera. Pozornie prosta do zbudowania rola okazała się niezwykle złożona. Pełna przemian i wewnętrznych kontrastów

– mówi o swojej kreacji Piotr Trojan.

Johnny – zobacz zwiastun!

Na ekranie, prócz Ogrodnika i Trojana, zobaczymy m.in. Annę Dymną, Witolda Dębickiego, Marię Pakulnis i Martę Stalmierską.

Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. Johnny będzie jego debiutem fabularnym. Daniel jest posiadaczem trzech mieczy KTR za projekty realizowane z Papaya Films. Film Johnny powstaje we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego. Producentem wykonawczym filmu jest Festival Group sp. z o.o. Za dystrybucję odpowiada NEXT FILM. 

Prezentujemy teaser filmu, który na ekranach kin zadebiutuje już 23 września:

A tak prezentuje się jego plakat:

Johny_film_kaczkowski_05.jpg

Tags:
filmJan Kaczkowski
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail