Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 03/06/2023 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Nie znasz tych zamków? Poznaj je z nami! 8 ciekawych zamków w Polsce [zdjęcia]

Zamek, Pieskowa Skała

MAREK ZAJDLER/East News

Łukasz Kobeszko - 11.06.22

Zamek w Malborku czy na Wawelu zna każdy. Ale w Polsce jest wiele innych arcyciekawych, choć mniej znanych zamków. Rusz z nami na wirtualną wycieczkę i odkryj nieznane zamki!

Zamki budzą fascynację – nie tylko historyków i archeologów, ale również artystów i zwykłych ludzi. Dawne mury, baszty, dostojne wnętrza, a nawet już jedynie ruiny przypominające o dawnej potędze ich gospodarzy – od wieków przyciągają zwiedzających i podróżników.

Malbork, Wawel lub Frombork widział niemal każdy z nas. Ale są też inne, które warto zobaczyć. Polska to przecież europejskie zagłębie zamków!

Kliknij w galerię zdjęć, by poznać mniej znane, ale arcyciekawe polskie zamki!

Tags:
podróżPolska
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail