Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 09/12/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

25 prostych pomysłów na urozmaicenie domowych wakacji

rodzina bawi się w Indian

New Africa | Shutterstock

Marta Wolska - 25.07.22

Wakacje w domu nie muszą być nudne! Łapcie listę przykładowych wakacyjnych celów do odhaczania z dziećmi. I bawcie się dobrze!

„Mamooo, nudzę się!” – który rodzic tego zdania nie słyszał? Rany, ileż razy. A ile by człowiek dał za te nudy na pudy… Było, minęło. Teraz pozostaje jedynie pomóc naszym biedakom jakoś sobie z tą straszną znudzoną sytuacją poradzić. Całe dwa miesiące. A co, jeśli spędzamy wakacje głównie w domu?

Na pierwszy rzut oka – zamiast przedszkola i szkoły – nasuwa się rodzicielska szkoła przetrwania. Ale może zróbmy drugi rzut. Sprawa wygląda nieco lepiej, gdy w niekończącą się wakacyjną opowieść wpleciemy coś ekstra. Może codziennie, może raz w tygodniu.

Wakacje w domu z dziećmi

camping

Namiot

Banalne? Nie dla kilkulatka, który nigdy nie spał w namiocie. Nieważne, że to może być tylko ogród dziadków. Witaj, przygodo!

Biwak w dziczy

To idealny pomysł dla łowców przygód. Weekendowy dziki wypad taty i syna? Zawsze można go połączyć z namiotowaniem. A może nocleg w aucie?

Po więcej pomysłów sięgnij do galerii poniżej:

Tags:
dzieciwakacje
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail