Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 15/04/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Jak czytać Pismo Święte?

shutterstock_535769380.jpg

4Max | Shutterstock

Salve NET - 12.08.22

Zbiór prawd objawionych, podręcznik do historii, a może narzędzie do wróżenia? Jak traktować Biblię i w jaki sposób się nią posługiwać?

– Słowo Boże to przede wszystkim narzędzie umożliwiające osobiste spotkanie z Bogiem – uważa Maciej Szulim z Bractwa Słowa Bożego.

Rozmowa z Bogiem

Ze Słowem Bożym, a więc też z wątkiem relacji i rozmowy Boga z człowiekiem, mamy do czynienia praktycznie w całym Piśmie Świętym. Najpierw Stwórca nawiązuje kontakt z Adamem i Ewą, a potem z ludem i prorokami z narodu wybranego. Najpełniej jednak wchodzi w relację z ludźmi i światem po wcieleniu. “A Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami” – czytamy w Ewangelii św. Jana.

„Wszystko to wskazuje na prawdę, że chrześcijanie to nie jest lud księgi, że wiara chrześcijańska nie jest religią księgi, a religią Słowa Bożego. I to nie słowa spisanego i milczącego, ale Słowa wcielonego i żywego” – tłumaczy Maciej Szulim.

Dlatego zdaniem członka Bractwa Słowa Bożego, Biblii nie czyta się jak zwykłej książki. Ta Księga jest niezastąpionym narzędziem, za którego pośrednictwem można nawiązać prawdziwy kontakt ze Stwórcą. Pismo Święte to po prostu przestrzeń, w której Bóg może realnie spotkać się z człowiekiem.

Zobacz więcej:

Tags:
bibliaczytaniemodlitwa
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail