Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 20/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Russell Crowe w sutannie. Pierwsze zdjęcia aktora w roli słynnego egzorcysty (FOTO)

Russell Crowe na planie filmu o papieskim egzorcyście

Mark Doyle / SplashNews.com/East News

Gelsomino del Guercio - 12.08.22

W Dublinie rozpoczęły się pierwsze zdjęcia do filmu „The Pope's Exorcist”. W postać ks. Gabriela Amortha (1925-2016) wciela się Russell Crowe. Ten nagrodzony Oscarem aktor spędził lipiec na wakacjach w Rzymie, by przed pracą na planie przestudiować i pogłębić postać Amortha.

Pomimo tego, że akcja filmu rozgrywa się w Hiszpanii i we Włoszech, film będzie kręcony niemal w całości w Irlandii.

W czarnej sutannie wśród sal Kolegium Trójcy Świętej

Jak podaje portal Amica.it, australijski gwiazdor był widziany w ostatnich dniach na planie filmowym wewnątrz Kolegium Trójcy Świętej w Dublinie. Miał przechadzać się tam w czarnej sutannie, z pełną brodą, w lustrzanych okularach i… z papierosem 😉

View this post on Instagram

A post shared by fanpage for Russell Crowe fans (@russellcrowefanpageslovakia)

Poszukiwani aktorzy

Kilka tygodni temu w lokalnej prasie pojawiły się ogłoszenia poszukujące aktorów drugoplanowych, którzy mieliby zagrać głównie kardynałów, księży i siostry zakonne. Preferowane były osoby o śródziemnomorskich rysach, dyspozycyjne w sierpniu i wrześniu w południowym Dublinie.

O czym będzie film?

The Pope’s Exorcist opowiada prawdziwą historię ks. Amortha – egzorcysty znanego na całym świecie. Przez wiele lat pełnił on funkcję głównego egzorcysty Watykanu. Przeprowadził ponad 100 tysięcy egzorcyzmów. Zmarł w wieku 91 lat w 2016 roku.

Stallone i inni aktorzy

Oprócz „egzorcysty” Russella Crowe’a w obsadzie thrillera znaleźli się także Sylvester Stallone, Javon Walton, Pilou Asbæk i Martin Starr.

Dwie autobiografie

The Pope’s Exorcist zostanie wyprodukowany przez Screen Gems, które nabyło prawa do narracji o życiu Amortha od Michaela Patricka Kaczmarka i jezuickiej firmy Loyola Productions. Umowa obejmuje prawa do dwóch autobiografii ojca Amortha: An Exorcist Tells i New Tales of an Exorcist.

Tags:
aktoregzorcyzmfilmgaleria zdjęć
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail