Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 03/06/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Dawid Ogrodnik, czyli filmowy Jan Kaczkowski, spełnia marzenie podopiecznego z puckiego hospicjum. „Ładne to bardzo i takie janowe”

Dawid Ogrodnik odwiedził chorego w Puckim Hospicjum pw. św. Ojca Pio

fot. Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio @puckie.hospicjum / Facebook

Redakcja - 24.08.22

Dawid Ogrodnik, odtwórca głównej roli w filmie „Johnny”, złożył wizytę w puckim hospicjum, które założył i prowadził ks. Jan Kaczkowski. Tego dnia spełniło się marzenie pana Jerzego, jednego z podopiecznych placówki.

„Głęboko wierzymy, że życie w chorobie może mieć sens. Być dobre, ciekawe, a nawet intensywne” – czytamy na stronie Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, którego założycielem był ks. Jan Kaczkowski. Nic więc dziwnego, że spełnianie marzeń przebywających tam podopiecznych to już tradycja. Niedawno opiekunom udało się podarować chwilę szczęścia panu Jerzemu.

W poniedziałek w progi puckiego hospicjum zawitał Dawid Ogrodnik. Gdy aktor wyszedł na przechadzkę po pięknym, hospicyjnym ogrodzie, przebywający tutaj w tym samym czasie podopieczny pan Jerzy, wielki fan kina i bywalec wielu filmowych festiwali, spostrzegł niecodziennego gościa i nieśmiało poprosił opiekunów o autograf.

Pan Jerzy od Ogrodnika dostał nie tylko plakat filmu „Johnny” z autografem, ale też coś o wiele cenniejszego – czas i uwagę. Panowie mogli bowiem w tych pięknych okolicznościach przyrody porozmawiać o fascynującym filmowym świecie. Kolejne marzenie jednego z podopiecznych puckiego hospicjum zostało spełnione.

„Ładne to bardzo i takie janowe” – skomentował na Instagramie to wzruszające spotkanie Piotr Żyłka.

https://www.facebook.com/puckie.hospicjum/posts/pfbid02yCNqdXjj8Jz92KuJ35upxMorpfZ77ybWjMsgvdFa6AwGUcscg56hYzZcgYdhre3Zl

Tags:
hospicjumJan Kaczkowski
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail