Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 20/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Już jest! Nowy trailer filmu o o. Pio został oficjalnie wydany

kadr z filmu o ojcu Pio

"Padre Pio" (2022), reż. Abel Ferrara

Cerith Gardiner - 30.08.22

W zwiastunie widzowie otrzymują przejmujące spojrzenie na życie o. Pio i wyzwania, z którymi musiał się zmierzyć jako stygmatyk podczas wojny światowej.

Niebawem do kin wchodzi bardzo oczekiwany film o o. Pio, z Shia LaBeoufem w roli głównej, w reżyserii Abla Ferrera.

Biorąc pod uwagę przeszłość LaBeoufa, w tym poważne oskarżenia o napaść, wydaje się, że nie jest to odpowiednia osoba do tego, by zagrać postać wielkiego świętego. Z drugiej strony – wierząc w świętych obcowanie – można przypuszczać, że to sam o. Pio z Pietrelciny użył swoich “sposobów” aby sprowadzić LaBeoufa do domu – aktor nawrócił się bowiem na katolicyzm podczas odgrywania roli słynnego zakonnika.

Już w zwiastunie możemy zobaczyć, jak przekonująco aktor wciela się w uwielbianego zakonnika. Mimo że w obsadzie filmu znajdują się głównie Włosi: Marco Leonardi, Salvatore Ruocco i Luca Lionello, LaBeouf odmówił przyjęcia włoskiego akcentu do roli. Według wywiadu z biskupem Barronem, film stał się dla niego tak osobisty, że nie chciał zakładać “maski”. I jego decyzja wydaje słuszna, widząc, jak uchwycił i odgrywa rolę o. Pio.

Tutaj możecie obejrzeć zwiastun wraz z krótkim klipem, który wprowadzi was w nastrój tego, co bez wątpienia będzie epickim filmem o wierze i życiu niezwykłego świętego.

https://www.youtube.com/watch?v=mOd7fBjFJSE

Tags:
filmojciec Pio
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail