Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 20/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

„Chińska Taylor Swift” i jej rozmowa z Bogiem. Poznaj G.E.M i jej album „Gloria”!

G.E.M.

STRINGER / IMAGINECHINA VIA AFP

J-P Mauro - 31.08.22

G.E.M. została okrzyknięta „chińską Taylor Swift”. To jedna z najpopularniejszych artystek muzyki pop. W nowym albumie „Gloria” rozmawia z Bogiem i otrzymuje odpowiedź na swe modlitwy.

Jedna z najpopularniejszych chińskich piosenkarek (i jednocześnie songwriterów), G.E.M., w nowym albumie, Revelation, na pierwszym planie postawiła  swą chrześcijańską wiarę. Na początku sierpnia premierę miał pierwszy teledysk z albumu. Klip do kawałka Gloria został wyświetlony już 3 miliony razy!

Gloria, nie trzeba się bać
Gloria, w miłości nie ma strachu
Moja miłość będzie płynąć bez końca
Moja miłość uleczy wszystkie blizny

Gloria

G.E.M. wyznała w wywiadzie dla A Day Magazine, że Gloria to angielskie imię. Otrzymała je od ojca. I nadal używa go prywatnie. Jak powstała piosenka o takim tytule? Pewnego dnia brała prysznic i w głowie usłyszała melodię. Zaczęła bawić się koncepcją umieszczenia w piosence swego imienia. Słowa użyła też ze względu na chrześcijańskie implikacje.

Przedstawiłam to bez ramek. To było to wciągające doświadczenie dla publiczności, która kroczyła ze mną przez chwile bólu, rozpaczy i odkupienia.

Teledysk do Glorii rozpoczyna się ujęciem zapłakanej G.E.M. Jest na pustkowiu. Nagle uderzenie. Blask światła. W tej postapokaliptycznej estetyce G.E.M. staje przed znakiem. To Afterland. Gdy jednak próbuje się do niego zbliżyć, pojawia się blokada.  

Poszukiwanie wiary

G.E.M. opowiada o poszukiwaniu wiary w świecie, który ją odrzucił. Wędruje przez pustynię. Widzi pozostałości kościoła. Upada na kolana w desperackiej modlitwie. Widzi, jak wody nagle się rozstępują. Odsłaniają drzwi, przez które na artystkę pada światło.

W wywiadzie dla China Christian Daily G.E.M. powiedziała:

W dzisiejszym świecie miłość jest bardzo potrzebna. Ufam, że to, co mogę zrobić, to starać się jak najlepiej tworzyć muzykę. Dzięki niej ludzie zobaczą miłość, uwierzą w nią, wrócą do miłości. Nie ma znaczenia, ile niepowodzeń po drodze pokonuję podczas tworzenia.

G.E.M.

G.E.M. (prawdziwe imię Deng Ziqi) od dawna jest jedną z najlepszych piosenkarek chińskiej muzyki pop. W wieku 16 lat wydała pierwszą EP-kę. G.E.M. to skrót od słów Get Everybody Moving. Te słowa zostały jej mottem.

Sześć lat po debiucie wystąpiła w konkursie wokalnym I am a Singer 2. To ugruntowało jej pozycję w chińskim przemyśle muzycznym. Ziqi stała się jedną z najbardziej szanowanych artystek swego pokolenia!

Christianity Today nazwał ją „chińską Taylor Swift”. Z kolei sposób, w jaki śpiewa, zaowocował określeniem jej jako „dziewczyny z żelaznymi płucami”. Ziqi może się pochwalić największą liczbą wyświetleń na YouTubie pośród wszystkich chińskich muzyków. To ponad 200 milionów odsłon!

Objawienie

Gloria to pierwszy singiel z nowego, 14-utworowego albumu G.E.M. Revelation. Ziqi wyznała, że pierwsze siedem utworów to rozmowa z Bogiem. Druga połowa płyty to odpowiedź na te modlitwy.

Artystka zamierza nakręcić teledyski do wszystkich 14 piosenek. Seria klipów ma opowiadać dłuższą historię. W rozmowie z A Day Magazine wyznała:

Dziś niewielu odbiorców ma cierpliwość, by wysłuchać piosenki w całości. Moje nowe kawałki to objawienie. Uważam je za niezwykle cenne. Chcę się nimi z wami podzielić. Mam nadzieję, że dzięki nowej formie przyciągnę publiczność do uważnego wysłuchania każdego utworu.

Kliknij tutaj, aby poznać więcej piosenek G.E.M.

Tags:
Chinymuzykawiara
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail