Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 15/06/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Kiedy umierał jej mąż Maria Pakulnis była na planie. Nagle poczuła przynaglenie, żeby jechać do szpitala…

Maria Pakulnis

Artur Zawadzki/REPORTER

Redakcja - 26.09.22

Gdy przyjechała do umierającego męża, nie wiedziała jak się zachować i zaczęła mu myć stopy. A wtedy pielęgniarka odsunęła miskę z wodą i wręczyła jej coś - na ten moment - znacznie ważniejszego...

Reżyser Krzysztof Zalewski zmarł w październiku 2008 roku. Choć od tego czasu minęło już kilkanaście lat, jego żona – aktorka Maria Pakulnis – o wspomnieniach i przeżyciach z tamtego dnia zdecydowała się opowiedzieć dopiero w jednym z ostatnich wywiadów. W szczerej rozmowie opowiedziała, jak byli sobie bliscy i oddani oraz jak czuwała przy ukochanym do ostatniej chwili jego życia, godząc opiekę nad chorym małżonkiem z obowiązkami zawodowymi i wychowywaniem dorastającego syna.

W dniu, w którym Krzysztof odchodził, Maria była akurat na planie, ale poczuła niespodziewane przynaglenie, żeby jechać do szpitala. “Weszłam na OIOM i uderzyła mnie sterylność. Przebłyski słońca i cisza. Zachowałam się irracjonalnie. Nalałam wody do miski, wzięłam ręcznik i zaczęłam myć Krzysiowi stopy. Pielęgniarka odsunęła ode mnie tę miskę i podała książeczkę do nabożeństwa z modlitwą za umierających ludzi. Nawet nie umiałabym jej znaleźć, bo nie byłam nigdy kościelna. Trzymałam go za rękę” – wspomina aktorka w wywiadzie dla “Wysokich Obcasów”.

Maria przyznała, że po śmierci przeżyła bardzo trudny czas. Będąc w żałobie musiała zadbać o wychowanie syna i utrzymanie rodziny. “Było mi ciężko, ale czułam obecność Krzyśka. I wciąż ją czuję” – wyznała. Aktorka mówi, że odejście bliskiego człowieka wiąże się z ogromnym, wręcz fizycznym bólem. Ale dodaje, że na tym cierpieniu i rozpaczy nie można się zatrzymać. Jej zdaniem nie takiego życia pragną dla nas ci, którzy odeszli. Aktorka przyznaje też, że wierzy w opiekę swoich nieżyjących już bliskich i zdarza się jej mocno odczuwać ich obecność.

Źródło: Wp.pl

Tags:
aktorśmierćżałoba
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail