Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 15/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Ikony w rosyjskiej sali tortur. Wydrapali je więzieni Ukraińcy

Ikona w sali tortur

Pavlo Sushko

Katolicka Agencja Informacyjna - 05.10.22

W wyzwolonym od okupantów Wołczańsku w obwodzie charkowskim, na ścianie sali tortur odnaleziono ikony Matki Bożej i Jezusa wydrapane przez więzionych tam Ukraińców.

Zdjęcie ikon zamieścił na Facebooku Pawlo Suszko, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z partii “Sługa Ludu” i zastępca przewodniczącego Komitetu Rady Najwyższej ds. Polityki Humanitarnej – poinformował portal „Ukraińska Prawda”.

Na zdjęciu nad ikonami widać też wydrapane zdania z modlitwy Ojcze nasz. “Słyszeliśmy o odnalezionej sali tortur. Pokazano nam ją. Na własne oczy widzieliśmy te napisy na ścianach. Ikony wydrapane przez ludzi, którzy byli tam przetrzymywani przez okupantów. Wyryte daty przeżytych dni i teksty modlitw. Trudno sobie wyobrazić, jakie okropności spotkały tych ludzi. Nie odpuścimy!” – napisał Suszko.

Według niego, w mieście wciąż słychać wybuchy. Wołczańsk bowiem leży przy granicy z Rosją, na północnym wschodzie obwodu charkowskiego. Ludzie, którzy pozostają w mieście, nie mają dostępu do energii elektrycznej i środków komunikacji.

Tags:
IkonaRosjaUkrainawojna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail