Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 14/07/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Wojciech Modest Amaro: Dzięki wierze rozumiem sens życia i dostrzegam innych ludzi

Wojciech Modest Amaro z żoną Agnieszką

TRICOLORS/East News

Redakcja - 07.10.22

Jeszcze kilka lat temu był skupionym na sukcesie pracoholikiem, którego nie interesowali inni ludzie. Dziś wraz z żoną Agnieszką mieszkają na farmie i żyją – jak sami to określają – „stylem Maryi”.

Wojciech Modest Amaro, znany restaurator, który jako pierwszy w Polsce otrzymał prestiżowe wyróżnienie w postaci gwiazdki Michelin, bardzo otwarcie opowiada o swojej relacji z Panem Bogiem.

Zaczęło się od uzdrowienia

W wywiadzie, którego Wojciech Modest Amaro i jego żona Agnieszka Amaro udzielili niedawno portalowi Gazeta.pl, małżeństwo opowiedziało o historii swojego nawrócenia. “Pewien kapłan powiedział, że to nie tyle było nawrócenie, ile opamiętanie. Przecież pochodzimy z katolickich rodzin, jesteśmy ochrzczeni. Opamiętaliśmy się siedem lat temu, gdy Modest był u szczytu sławy. Nic nam nie brakowało do szczęścia, ale nagle na wakacjach poczuliśmy pustkę” – mówi Agnieszka. Właśnie w tym trudnym momencie trafili na mszę św. pod Częstochowę. Podczas Eucharystii doświadczyli cudu, polegającego na tym, że Agnieszka została uzdrowiona z nowotworu jelita.

To był punkt zwrotny w ich wierze. “Od niego zaczęło się nasze nawrócenie. Nasze nowe życie. Po pierwszej spowiedzi zrezygnowałem z prowadzenia Piekielnej kuchni” – wspomina Wojciech Modest Amaro. Przyznaje też, że jeszcze kilka lat temu był pracoholikiem skupionym na dążeniu do perfekcji, z kalendarzem nabitym na rok do przodu. W wyniku pandemii musieli zamknąć najpierw dotychczas doskonale prosperujące Atelier w Warszawie, a potem również restaurację w Zakopanem.

Bez Boga nie dalibyśmy rady

Dziś patrzą na wydarzenie jak na błogosławieństwo, które doprowadziło ich do wielu pozytywnych zmian. “Skoro żyję z Panem Bogiem i skoro On dopuścił w moim życiu taką sytuację, to znaczy, że tak ma być, że On taki plan dla nas przygotował i ja muszę go zaakceptować” – mówi Wojciech Amaro. “Bez Pana Boga byśmy sobie wtedy nie poradzili” – dodała Agnieszka.  

Zdają sobie sprawę, że zamknięcie lokali i przeprowadzenie się na farmę w Dębówce sprawia, że niektórzy ludzie myślą o nich, że postradali zmysły. “A my po prostu żyjemy i pracujemy na farmie według Dziesięciu Przykazań, które są dla nas ramą i drogowskazem. Czy nie tak powinien żyć katolik? Gdzie tu można doszukać się sensacji?” – pyta Wojciech Amaro.  

O swojej wierze, świętości w codzienności i przyjaźni ze św. Szarbelem, małżonkowie opowiadają również w naszej rozmowie z 2017 roku. “Podstawą wiedzy jest Pismo Święte. Wiary – zaufanie. Musi przyjść moment zawierzenia Bogu w ciemno. Czyli trzymania za rękę i podążenia za Jezusem. Nawet jeśli są to rzeczy, które nie bardzo nam się spodobają. Albo kiedy cudów już nie ma…” – mówił w wywiadzie dla Aletei Wojciech Modest Amaro.

Tags:
nawrócenieświadectwowiara
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail