Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Jakie skarby kryją kościelne muzea? [zdjęcia]

Muzea Watykańskie

Cristina Gottardi | Unsplash

Jolanta Tokarczyk - 15.10.22

Niezwykłe zbiory Muzeów Watykańskich są zaliczane do najważniejszych kolekcji sztuki na świecie. To świadectwo kultury minionych wieków. Jakie jeszcze skarby kryją muzea kościelne?

Muzea kościelne kryją niezwykłe skarby. A domy, w których mieszkali święci i błogosławieni, wprost stały się żywymi muzeami. To pomniki ich życia. W Polsce obiektom tym poświęcono nawet oddzielny periodyk: „Archiwa, Biblioteki i Muzea Kościelne”. Na które rodzime i światowe obiekty zwrócić szczególną uwagę?

Tags:
muzeumPolskarelikwie
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail