Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 14/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Pierwszy świecki pokieruje lokalnym Caritasem. “Wybór lepszy niż dobry”

Tomasz Kopytowski dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej

fot. Łukasz Głowacki / Caritas Archidiecezji Łódzkiej | Facebook

Redakcja - 18.10.22

Po raz pierwszy w historii polskiego Caritasu (nie licząc Ordynariatu Polowego) jego lokalnym oddziałem pokieruje osoba świecka. Na czele łódzkiej filii organizacji stanie dr Tomasz Kopytowski, były rzecznik prasowy instytucji.

Nowy szef lokalnego Caritasu mianowany został przez metropolitę łódzkiego, abp. Grzegorza Rysia, dekretem z 17 października br. Jak podaje w komunikacie Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Podyplomowe Studium Menadżerskie Mini MBA oraz Akademię Mistrzów Treningu.

Mężczyzna posiada 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu przedsięwzięciami medialnymi, biznesowymi i charytatywnymi. Przez ostatnie 17 lat odpowiadał za kontakt z mediami i promocję działalności charytatywnej. Kopytowski zaangażowany pozostaje w liczne projekty społeczne, w tym międzynarodowe. Pełni też funkcje sekretarza międzywyznaniowej Kapituły Nagrody Serce Łodzi. Ma 48 lat, żonę i trójkę dzieci. Jak podkreślił łódzki Caritas Tomasz Kopytowski jest pierwszą w Polsce osobą świecką na stanowisku szefa diecezjalnej Caritas. Do tej pory funkcję tego rodzaju pełnił jako świecki jedynie dyrektor Caritas Orynariatu Polowego, Gabriel Piątkowski.

https://www.facebook.com/caritas.lodz/posts/pfbid0Nx6Yr2rRVy1VgG9R2DmTA9bsiUwnwBtJhXUBL9D7zjidYs5GfEvEsZ2DVRSHkhL7l

Nominacji na stanowisko licznie gratulują nowemu dyrektorowi sympatycy łódzkiego oddziału Caritas. “Wybór lepszy niż dobry. Bardzo się cieszę i gratuluję” – napisała jedna z internautek. “Gratuluję. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Życzę dużo satysfakcji i radości z powierzonej funkcji” – dodała inna.

Tags:
Caritaspomoc charytatywnaświeccy
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail