Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 23/02/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Pierwszy świecki pokieruje lokalnym Caritasem. „Wybór lepszy niż dobry”

Tomasz Kopytowski dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej

fot. Łukasz Głowacki / Caritas Archidiecezji Łódzkiej | Facebook

Redakcja - 18.10.22

Po raz pierwszy w historii polskiego Caritasu (nie licząc Ordynariatu Polowego) jego lokalnym oddziałem pokieruje osoba świecka. Na czele łódzkiej filii organizacji stanie dr Tomasz Kopytowski, były rzecznik prasowy instytucji.

Nowy szef lokalnego Caritasu mianowany został przez metropolitę łódzkiego, abp. Grzegorza Rysia, dekretem z 17 października br. Jak podaje w komunikacie Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Podyplomowe Studium Menadżerskie Mini MBA oraz Akademię Mistrzów Treningu.

Mężczyzna posiada 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu przedsięwzięciami medialnymi, biznesowymi i charytatywnymi. Przez ostatnie 17 lat odpowiadał za kontakt z mediami i promocję działalności charytatywnej. Kopytowski zaangażowany pozostaje w liczne projekty społeczne, w tym międzynarodowe. Pełni też funkcje sekretarza międzywyznaniowej Kapituły Nagrody Serce Łodzi. Ma 48 lat, żonę i trójkę dzieci. Jak podkreślił łódzki Caritas Tomasz Kopytowski jest pierwszą w Polsce osobą świecką na stanowisku szefa diecezjalnej Caritas. Do tej pory funkcję tego rodzaju pełnił jako świecki jedynie dyrektor Caritas Orynariatu Polowego, Gabriel Piątkowski.

Nominacji na stanowisko licznie gratulują nowemu dyrektorowi sympatycy łódzkiego oddziału Caritas. „Wybór lepszy niż dobry. Bardzo się cieszę i gratuluję” – napisała jedna z internautek. „Gratuluję. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Życzę dużo satysfakcji i radości z powierzonej funkcji” – dodała inna.

Tags:
Caritaspomoc charytatywnaświeccy
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail