Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 23/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Andrea i Veronica Bocelli w duecie. Zobacz poruszające nagranie

Veronica i Andrea Bocelli

MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Cerith Gardiner - 19.10.22

Zobacz jak Andrea i Veronica Bocelli okazywali sobie czułość na scenie, podczas wspólnego występu.

Będąc żoną wybitnego, światowej sławy artysty, z pewnością nie jest łatwo wyjść z nim na scenę i zaśpiewać w duecie. Tymczasem, podczas występu Bocellego z 2016 roku, jego małżonka Veronica Berti Bocelli nie miała oporów, by dołączyć do męża, gdy ten śpiewał „Cheek to cheek” Irvinga Berlina.

Miłość, której nie da się nie zauważyć

Być może pamiętacie jak tę samą piosenkę w filmie „Top Hat” śpiewali Fred Astaire i Ginger Rogers. W przypadku Państwa Bocelli scena jest jednak bardziej przejmująca, a to dlatego, że utwór śpiewają prawdziwi małżonkowie, których autentycznej miłości nie sposób nie zauważyć.

Choć Bocelli z początku śpiewał utwór w pojedynkę, w pewnej chwili Veronica sama postanowiła do niego dołączyć. Zrobiła to w nieprzypadkowym momencie – gdy włoski artysta śpiewał w ojczystym języku: „Jesteś najbardziej niesamowitą kobietą, jaka istnieje”. Veronica, która jest nie tylko żoną, ale też producentką Andrea, zaśpiewała z kolei w języku angielskim.

Najpiękniejszym fragmentem występu był ten, w którym Veronica- z największą delikatnością oprowadzała męża po scenie – i w jednym momencie oboje zaśpiewali: „Heaven, I’m in heaven”, jakby chcieli oświadczyć światu, że będąc w swojej obecności, „są „w niebie”.

Talent muzyczny jest widoczny w całej rodzinie Bocelli. Córka Andrea i Veronici – Virginia, często występuje u boku swojego taty. Podobnie zresztą jak syn Bocellego – Matteo, który jest profesjonalnym piosenkarzem.

Tags:
małżeństwomiłośćmuzyka
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail