Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

9-latka wymyśliła jak zapobiec śmierci dziecka w przegrzanym aucie

GIRL

Jenny Rapson | Screenshot | Youtube

Cerith Gardiner - 24.10.22

Każdego roku umiera 38 uwięzionych w samochodzie dzieci, które zostały nieopatrznie pozostawione tam przez swoich rodziców. Czwartoklasistka wymyśliła sposób na zapobieganie takim tragediom...

Od czasu do czasu, w mediach pojawiają się informacje o maluchach, przypadkowo pozostawionych przez opiekunów w rozgrzanym aucie. Na wywołany w ten sposób udar cieplny każdego roku umiera 38 dzieci.

Patent czwartoklasistki

Kiedy więc 9-letnia Sophie stanęła przed zaproponowanym przez szkołę wyzwaniem opracowania wynalazku, zapragnęła opracować patent, który zdoła zapobiec podobnym tragediom. Do podjęcia się tego zadania zachęcała ją jej mama – Jenny Rapson. Dziewczynka długo zastanawiała się, co mogłoby skutecznie uchronić jej młodszego brata przed nieopatrznym pozostawieniem go w rozgrzanym aucie.

Aż w końcu opracowała prosty, ale bardzo sprytny sposób na połączenie rodzica z dzieckiem, podczas podróży samochodem. Do stworzenia „Przypominajki Sophie” potrzebne są dwie opaski na rzepy i rozciągliwy sznurek np. w formie plastikowej sprężyny. Taśmy z rzepami montuje się po dwóch stronach łącznika, po czym jedną z nich przytwierdza się do pasa dziecka, drugą zaś do kluczyków samochodowych rodzica.

W wynalazku czwartoklasistki najbardziej urzeka to, że powodem jego opracowania jest pragnienie ochrony bezpieczeństwa innych dzieci, w tym też jej małego brata. Elementy wynalazku są tanie i łatwo dostępne, a jego wykonanie i użytkowanie – proste i intuicyjne.

Tags:
dziecirodzina
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail