Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 07/06/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

13-latek zginął ratując siostrę. „Już zawsze będzie bohaterem”

tyler-phillips-coram.png

Dez Mac (@babyiegirl) | Facebook

Karol Wojteczek - 26.10.22

​​13-letni Tyler Phillips zginął przed dwoma tygodniami potrącony przez rozpędzony samochód. Zdążył jednak odepchnąć swoją przyrodnią siostrę, 14-letnią Krystal. Nastolatka odniosła jedynie niewielkie obrażenia.

Do zdarzenia doszło 12 października w godzinach wieczornych w położonym na Long Island miasteczku Coram w USA. Dwójka nastolatków ok. godz. 19:30 wracała z położonego w pobliżu ich miejsca zamieszkania placu zabaw. Nagle na pobocze drogi wpadł rozpędzony szary SUV jadący bez świateł. Tyler odruchowo wskoczył przed maskę pojazdu, by odepchnąć Krystal.

Ratując siostrę 13-latek, przyjął na siebie uderzenie auta, wskutek którego kilka godzin później zmarł w szpitalu. Zaledwie dzień wcześniej chłopiec świętował swoje urodziny. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany przez policję. Historię chłopca opisała telewizja NBC.

https://www.facebook.com/babyiegirl/posts/pfbid02q96wA4xZA3H7PA6GjbL43HCCt9QLNDk4nPEV88vwEqk9wyR8JgoRgq4wDAbeX4Xul

„Był bohaterem i już zawsze będzie bohaterem” – wspomina Tylera jego matka, Desira. „Był niesamowity, uparty, zbzikowany, czasami szalony, ale był niesamowitym chłopcem. Gdy przydarzało się coś złego, radził sobie z tym najlepiej, jak potrafił. Zajmował się wszystkim, czym powinien” – dodała w rozmowie z „Daily Mail”.

Kobieta zaapelowała również do sprawcy potrącenia o ujawnienie się i przyjęcie na siebie odpowiedzialności za zdarzenie. Wezwała także władze miasta do ustawienia sygnalizacji i znaków stopu w miejscu wypadku, już wcześniej uchodzącym za niebezpieczne. Wskazała też na brak chodnika, latarni i monitoringu w feralnym punkcie.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5759879857396963&set=a.235110323207305&type=3

Wypowiadający się w mediach znajomi rodziny wskazują na szczególną więź, jaka łączyła 13-latka z jego przyrodnią siostrą. „Moją główną troską jest teraz Krystal. Nie chcę, żeby miała poczucie winy z powodu tego, że ocalała” – mówi jedna z przyjaciółek jej matki. „Tyler był wspaniałym dzieckiem. Był pełen entuzjazmu. Towarzyski. Miły, ale też uparty. I troszczył się o tych, których kochał” – dodaje kobieta.

W serdecznych słowach zmarłego 13-latka żegna również szkoła, do której uczęszczał. Chłopiec dał się w niej poznać ze swojego zamiłowania do sportu, trenował w szkolnej drużynie futbolowej. Prócz 14-letniej Krystal i rodziców, pozostawił także 10-letniego brata Micky’ego.

Tags:
nastolatkiśmierćUSAwypadek
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail