Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 07/06/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

„Śliczny młodzieniec”. W łódzkim oknie życia odnaleziono tygodniowego chłopca

hu-chen-6yi0oPZSNy4-unsplash.jpg

Hu Chen | Unsplash | CC0

Redakcja - 02.11.22

To już szóste dziecko, które trafiło do miejscowego punktu prowadzonego przez siostry urszulanki.

Chłopczyk pozostawiony został w poniedziałek (31.10), ok. godz. 21.15 w domu sióstr urszulanek przy ul. Obywatelskiej w Łodzi. „Usłyszałyśmy dźwięk alarmu. Bardzo szybko przybiegłam do okna życia i zobaczyłam, że czeka na mnie taki młodzieniec śliczny. Miał przy sobie karteczkę z informacją, kiedy się urodził, więc wiemy, że jest tygodniowym dzieckiem. Ochrzciłyśmy go i nadałyśmy mu imię Tadeusz. Niedawno było wspomnienie tego świętego, więc taką decyzję podjęłyśmy” – relacjonowała w rozmowie z PAP przełożona domu, s. Anna Reczko.

https://www.facebook.com/caritas.lodz/posts/pfbid0348DhtnNHkHaZUjrLVeW8dYnj4PRWR3bK8zAc1MtVrQttHoXkwWssYQ1FPRPs2ig9l

W oczekiwaniu na przybycie służb urszulanki umyły i przebrały chłopca. Następnie maluch, zgodnie z procedurami, zabrany został do szpitala. Medycy ocenili jego stan zdrowia jako dobry, policja sporządziła zaś protokół ze zdarzenia.

Mały Tadeusz to już szóste dziecko, które trafiło do otwartego w 2010 r. łódzkiego okna życia sióstr urszulanek (w tym czwarty chłopiec). W drugim z miejscowych okien, przy II Szpitalu Miejskim im. L. Rydygiera, pozostawiono do tej pory dwoje dzieci. W całej archidiecezji łódzkiej istniejące tam okna życia (dwa w Łodzi, po jednym w Pabianicach i Piotrkowie Trybunalskim) pozwoliły ocalić łącznie 16 maluchów.

Tags:
adopcjadzieciokno życiaŁódź
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail