Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 03/06/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Policjantka uratowała 3-letniego Franka. Udało się uniknąć tragedii

chłopczyk wpadł do studzienki, uratowali go policjantka i strażacy

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej (@KMPSPBielsko) | Facebook

Studzienka, do której wpadł 3-latek

Redakcja - 04.11.22

Dzięki opanowaniu i szybkiemu działaniu policjantki z Jasienicy, 3-letniego Franka udało się wyciągnąć z wąskiej studzienki kanalizacyjnej.

Gdyby nie jej odwaga i szybkie, sprawne działanie, mogłoby dojść do tragedii. Policjantka z z komisariatu w Jasienicy, sierż. sztab. Agata Haluch-Willmann, pojechała na teren Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach koło Bielska-Białej, gdzie mały chłopiec wybiegając z przedszkola wpadł do studzienki kanalizacyjnej.

Policjantka uratowała chłopca

Było tam na tyle wąsko – średnica studzienki to około 30 centymetrów – że ani strażacy ani mama chłopca nie byli w stanie go wyciągnąć, a 3-letni Franek był tak wystraszony, że nie był w stanie złapać rzuconej mu liny. Utknął na wysokości prawie trzech metrów, a woda sięgała mu do szyi.

https://www.facebook.com/KMPSPBielsko/posts/pfbid02FPjcNUX84Up55VmvapFmaZjN6RdMvWbqEoECSyGbnV9ipjJteS8CjTLqbwbArh2pl

Wtedy na pomoc ruszyła policjantka. Zdecydowała, że sama wejdzie do kanału i wyciągnie chłopca. Żeby się zmieścić, musiała zdjąć część ubrań i sprzęt. Zapięta w uprząż i asekurowana przez strażaków, została opuszczona na linie alpinistycznej, głową w dół, do wąskiego otworu.

Niestety, sama tam utknęła! Na szczęście strażakom udało się tak ułożyć jej ciało, że już po chwili i ona, i 3-latek byli na powierzchni. „Zależało mi na tym, żeby dzieciątko skupiło się na moim głosie. Mówiłam mu, że ciocia już idzie, nie bój się, spokojnie” – relacjonowała sierż. sztab. Agata Haluch-Willmann w RMF24

„Ciociu, czapeczka mi spadła”

Policjanta mocno chwyciła chłopca za rączki i kurtkę, i krzyknęła, że mogą ich wyciągać. „Jak już zobaczyłam jego buzię, oczka, chłopczyk powiedział do mnie: ciociu czapeczka mi spadła. To było najpiękniejsze” – relacjonowała.

Chłopcem zajęli się lekarze, jego stan jest dobry. Policjanci w najbliższych dniach będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia, sprawdzą m.in., czy studzienka była dobrze zabezpieczona.

Tags:
dziecipolicjapomoc
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail