Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 23/09/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Trzymiesięczne dziecko w bydgoskim oknie życia. „Zaczyna się dla niego nowy etap”

Okno Życia w Lublinie

FOT. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Redakcja - 23.11.22

Chłopczyk trafił do prowadzonej przez klaryski placówki w poniedziałek (21.11) po południu.

Informację o jego pozostawieniu przekazał na antenie Radia PiK dyrektor Caritas diecezji bydgoskiej, ks. Wojciech Przybyła. „Dziecko zostało już zabezpieczone pod względem medycznym, a w najbliższych dniach rozpoczną się także działania prawne. Na początek pogotowie przekazuje dziecko do szpitala, powiadamiamy miejski ośrodek pomocy społecznej i, przy udziale naszego ośrodka adopcyjnego, rozpoczynają się stosowne procedury. Jest ustanawiany opiekun prawny i zaczyna się nowy etap życia tego dziecka” – wyjaśnił duchowny.

Co warte zauważenia, pozostawiony w placówce chłopiec nie jest już noworodkiem, lecz dzieckiem ok. 3-miesięcznym. Prowadzone przez siostry klaryski okno to jedna z dwóch tego rodzaju placówek w Bydgoszczy. Od 2009 r. pozostawiono w nim czworo dzieci. Szczególnym echem odbiła się sytuacja ze stycznia 2020 r., gdy w oknie odnaleziono 20-miesięcznego chłopca.

Tags:
Caritasdzieciokno życia
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail