Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 23/09/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Noworodek odnaleziony w oknie życia. „Wszystko jest z nim dobrze”

Noworodek pozostawiony w oknie życia w Bielsku-Białej

Galina Zhigalova | Shutterstock

Zdjęcie ilustracyjne

Redakcja - 16.12.22

Dziecko pozostawione zostało w oknie życia przy prowadzonym przez Caritas Domu Matki i Dziecka w Bielsku-Białej.

Noworodek płci żeńskiej trafił do bielskiego punktu w środę (14.12) ok. południa. Był ciepło ubrany i owinięty w kocyk. Jak przekazała Polskiej Agencji Prasowej miejscowa policja, dziecko urodziło się kilka, maksymalnie kilkanaście dni temu.

„Funkcjonariusze prowadzą działania w niezbędnym zakresie pod kątem narażenia zdrowia i życia dziecka. Maluch jest zdrowy, znajduje się pod opieką lekarzy. (…) według dotychczasowych ustaleń wszystko z nim jest dobrze, więc pewnie będziemy wkrótce kończyć te czynności” – zakomunikowała mediom asp. sztab. Katarzyna Chrobak.

Jak powiedział w rozmowie z KAI dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas ks. Robert Kurpios, zgodnie z procedurą okna życi” rozpoczęto przygotowania do adopcji odnalezionej dziewczynki.

Bielskie okno życiafunkcjonuje przy domu Caritas od kwietnia 2009 r. W tym czasie przyjęło troje dzieci. We wrześniu 2016 r. i sierpniu 2020 r. znajdowano w nim chłopców.

Tags:
Caritasdzieciokno życia
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail