Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 23/09/2023 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

366 stacja drogi krzyżowej. Weź udział w poruszającym nabożeństwie z Kijowa [transmisja]

Drewniane stacje drogi krzyżowej na ścianie kościoła

Pixabay

Redakcja - 24.02.23

Rozważania na poszczególnych stacjach przypominać będą o cierpieniu narodu ukraińskiego po roku rosyjskiej inwazji...

Już dziś o godz. 19.00 czasu polskiego pod hasłem 366 stacja sprawowana będzie w Kijowie droga krzyżowa z rozważaniami nawiązującymi do cierpień narodu ukraińskiego po roku rosyjskiej inwazji. Transmisję z organizowanego przez Caritas-Spes Ukraina nabożeństwa obejrzeć można będzie poniżej:

„Ten rok symbolicznie porównujemy do drogi cierpienia i męki, którą przeszedł Jezus przed ukrzyżowaniem. Rozważania wszystkich stacji zostały napisane przez pracowników Krajowego Biura Caritas-Spes Ukraina. Swoimi słowami wyrażają oni ból, którego doświadczyli oni i cały naród ukraiński. Wszystkie stacje opowiadają osobiste historie ich i ludzi, którym z miłością służą” – wyjaśnia Caritas.

„Od 365 dni idziecie z nami tą drogą krzyżową i wiemy, że w przyszłości nie zostawicie nas samych. Dzień rocznicy inwazji, 24 lutego, to także pierwszy piątek Wielkiego Postu. W tej smutnej dacie chcemy zjednoczyć się z Wami w modlitwie. Niech ta chwila modlitwy będzie naszą jednością w smutku i solidarnością” – nawołuje organizacja.

Tags:
CaritasDroga krzyżowaUkrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail