Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 09/12/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Ogarnia cię lenistwo? Uruchom wewnętrznego trenera! [wideo]

Wewnętrzny komentator - seria o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP

Dominikanie.pl | YouTube

Redakcja - 26.02.23

W kolejnym odcinku serii „Wewnętrzny komentator” o. Jędrzejewski przedstawia nam ubranego w wygodny dres "trenera". Co ma on wspólnego ze... śmigłem i płotem? Posłuchaj odpowiedzi dominikanina.

„Znalazłem taki tekst w internecie, jak trener mówi do zawodnika: «Jesteś zawieszony jak śmigło na płocie»” – mówi o. Jędrzejewski. I wyjaśnia, że wewnętrzny komentator, nazwany przez niego „trenerem”, uruchamia się w nas, gdy trwamy w stanie życiowej wegetacji, nie żyjąc na miarę naszych możliwości. „Trener” ma zmotywować nas do działania i pomóc w przełamaniu wszechogarniającego lenistwa.

W jaki sposób i w jakich sytuacjach możemy go w sobie odnaleźć? I jak wykorzystać jego wielki potencjał? O tym w kolejnym odcinku serii Wewnętrzny komentator mówi o. Wojciech Jędrzejewski:

Tags:
Dominikaniepsychologia
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail