Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 09/12/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Ten eksperyment społeczny pokazuje to, co najlepsze w ludziach

Social-Test-Lobuonoinside

@lobuonoinside via instagram

Cerith Gardiner - 26.02.23

Zawsze powinniśmy mieć oko na tych bardziej bezbronnych członków społeczeństwa i zawsze powinniśmy mieć nadzieję i wiarę w ludzi.

Zbyt często czytamy o negatywnych sytuacjach, które dzieją się w naszym społeczeństwie i na świecie. Kiedy więc widzimy coś, co sprawia, że ​​​​chcemy świętować, po prostu musimy się tym podzielić.

Eksperyment społeczny

W eksperymencie społecznym udostępnionym przez profil lobuonoinside na Instagramie, widzimy mężczyznę udającego strach podczas korzystania z ruchomych schodów. Tak bardzo boi się na nie wejść, że pozostaje na górze.

Na filmie widać, jak kilka osób go ignoruje i wymija, ale potem zostaje „uratowany” przez pewną rodzinę. Gdy para i ich syn mają zamiar wejść na schody ruchome, zauważają mężczyznę w niebezpieczeństwie.

View this post on Instagram

A post shared by @lobuonoinside

Wiara w ludzi

Zamiast spokojnie zjechać schodami w dół, ojciec odwraca się i pyta mężczyznę, czy się boi. Po dowiedzeniu się, że tak, mężczyzna wraca na szczyt schodów ruchomych, aby zaoferować ramię i kilka pocieszających słów, aby wesprzeć mężczyznę.

Próbuje również uspokoić nerwy przestraszonego mężczyzny, gdy schodzą na dół. Nie kpi z niego ani nie poniża. Okazuje mu współczucie i zrozumienie. A najlepsze w tym krótkim eksperymencie jest to, że ojciec „nieumyślnie” uczy syna, jak zachowywać się z życzliwością podczas codziennych zajęć.

Chociaż rodzina nie wiedziała, że ​​to tylko eksperyment, przypomina nam to, że zawsze powinniśmy mieć oko na tych bardziej bezbronnych członków społeczeństwa i zawsze powinniśmy mieć nadzieję i wiarę w ludzi.

Tags:
dobra historiadobrorelacje
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail