Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/05/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Nowa miss Niemiec: „Tylko Jezus jest w centrum mojego życia”

Kira Geiss, kandydatka na pastora, została nową Miss Niemiec

IMAGO/Ervin Monn/Imago Stock and People/East News

Katolicka Agencja Informacyjna - 06.03.23

Kira Geiss, kandydatka na pastora, otrzymała w sobotę (4.03) tytuł najpiękniejszej Niemki. „Tak, modliłam się do Boga. Ale nie modliłam się, żeby uczynił mnie miss Niemiec, lecz żeby uczynił to, co jest właściwe dla mojego życia” – podkreśla.

„Najpobożniejsza miss Niemiec w historii”

Zaangażowana w chrześcijańską pracę z młodzieżą i nawrócona w wieku 16 lat Kira Geiss z Wilhelmsdorfu koło Ravensburga w Badenii-Wirtembergii wybrana została w sobotę, 4 marca, miss Niemiec.

Niemiecki tabloid „Bild” skomentował, że kandydatka na pastora stała się „najpobożniejszą miss Niemiec w historii”. Kira natomiast wyznała: „Tak, modliłam się do Boga. Ale nie modliłam się, żeby uczynił mnie miss Niemiec, lecz żeby uczynił to, co jest właściwe dla mojego życia”.

20-latka należy do Kościoła ewangelickiego i nie kryje pragnienia dzielenia się swą wiarą z innymi ludźmi. W dzieciństwie jednak bywała w kościele tylko sporadycznie. Zamiłowanie do budowania wspólnoty kościelnej obudziło się w niej, gdy wraz z przyjaciółmi zaczęła wyjeżdżać na protestanckie obozy młodzieżowe. Podczas tych spotkań nauczyła się doceniać kontakt z przyrodą, a także towarzystwo i ludzkie ciepło. Później pomogła założyć Kościół młodzieżowy w Magdeburgu. Działa on na rzecz młodzieży na płaszczyźnie społecznej, twórczej i muzycznej.

Nagroda dla „twórców przyszłości”

Konkurs miss Niemiec odbywa się od 1927 roku, ale obecnie kryterium oceny kandydatek stanowi nie tylko uroda. Organizatorzy rywalizacji przywiązują dużą wagę do tego, aby tytuł przyznawany był „twórcom przyszłości, marzycielkom i wizjonerkom”, które „chcą pomóc w kształtowaniu naszej przyszłości w dłuższej perspektywie”. W tym kontekście „projekty przyszłościowe” nagradzane są kwotą sponsorską w wysokości 25 000 euro.

Kira Geiss dowiedziała się o tym wydarzeniu i przekonała się, „że w wyborach miss Niemiec chodzi o coś więcej, niż tylko o piękno”. Stało się dla niej jasne, jaka szansa tkwi w udziale w konkursie. Jak wyjaśnia, chce zachęcić młodych ludzi do odkrywania swojego potencjału i pozytywnego patrzenia w przyszłość. Zaznacza, że niezwykle istotne jest dla niej czynienie dobra na rzecz bliźnich. „Ważną częścią mojego życia jest również wiara chrześcijańska” – wyznaje laureatka konkursu.

Na forum jesus.de Kira Geiss mówiła, że cieszy się rozwojem młodych ludzi i że chce „być głosem tego pokolenia”, aktywnie przyczyniając się do jego promocji. „Myślę, że nadszedł czas, aby nie tylko zadbać o zachowanie naszej planety, ale także aktywnie działać na rzecz ludzi, aby pozwolić im na wewnętrzne uzdrowienie i rozwój”. Jako pierwszy krok w tym kierunku dziewczyna myśli o opracowaniu serii podcastów dla młodych ludzi z tematami istotnymi społecznie.

Kira Geiss, kandydatka na pastora, została nową Miss Niemiec

„Tylko Jezus jest w centrum mojego życia”

W swoich kanałach społecznościowych Kira Geiss wyraziła przekonanie, że Kościół może być inny, niż to czasem wynikałoby z relacji medialnych. Swoją własną zmianę podejścia do Kościoła 20-latka opisała na Instagramie w następujący sposób:

„Przez bardzo długi czas nie chciałam mieć nic wspólnego z całą wiarą chrześcijańską. Nawet uważałam ją za dość obcą. I myślę, że wiele osób czuje się tak, jak ja wtedy. Ten obraz Kościoła: zimnego, przestarzałego, nieciekawego, konserwatywnego, poważnego i nudnego zakorzenił się w nas głęboko. I nigdy nie sądziłam, że mój sposób myślenia tak bardzo się zmieni. Ale kiedy zaczęłam angażować się w wiarę i w Kościół, byłam zaskoczona czymś zupełnie przeciwnym”.

Przyznała też: „Tylko Jezus jest w centrum mojego życia”.

View this post on Instagram

A post shared by Miss Germany 2023 (@kira.geiss)

Kira Geiss nie jest pierwszą miss Niemiec, która otwarcie wyznaje swoją wiarę chrześcijańską. W 2016 roku laureatką konkursu została nauczycielka religii, katoliczka Lena Bröder.

st (KAI) / Berlin

Tytuł, śródtytuły, skróty i redakcja: Aleteia.pl

Tags:
Niemcypięknoświadectwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail