Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 15/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

#ProjektUniesieni: muzyka, modlitwa i świadectwo w przeddzień niedzieli Miłosierdzia Bożego

St. Faustina

Phancamellia245 | CC BY-SA 4.0

Redakcja - 11.04.23

#ProjektUniesieni to muzyczny spektakl ewangelizacyjny. Prowadzącymi będą: Ida Nowakowska i Tomasz Wolny.

Siła muzyki i modlitwy

#ProjektUniesieni składa się z 14 stacji Drogi Światła – to wielkanocne nabożeństwo, które na wzór 14 stacji drogi krzyżowej, pomaga rozważyć 14 spotkań ze zmartwychwstałym Chrystusem. 

W rozważania Ewangelii wplecione będą utwory muzyczne wykonywane przez polskie i zagraniczne zespoły: Volney Morgan Gospel, TGD, New Life, Mocni w duchu oraz wokalistów: Andrzeja Lamprta, Beatę Bednarz, Basię Pospieszalską, Agnieszkę Cudzich, Martę Ławską, Poldka Twardowskiego, ks. Kubę Bartczaka. Za muzykę odpowiedzialna jest orkiestra smyczkowo-dęta Huberta Kowalskiego. Aranżacje muzyczne przygotował Marcin Pospieszalski

Nie tylko muzyka

#ProjektUniesieni to nie tylko spektakl muzyczny i przestrzeń modlitwy, ale też okazja do usłyszenia dobrej nowiny o Bożym miłosierdziu. Projekt odbędzie się w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego. Na scenie pojawią się ludzie, którzy podzielą się świadectwem swojego nawrócenia i spotkania z Bogiem. 

Bp Artur Ważny – biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, Marcin Zieliński – świecki ewangelizator i dr Iwona Zielonka – teolog, wykładowca Biblii, mariologii i nauk o rodzinie będą odpowiedzialni za konferencje i nauczanie w trakcie spektaklu.

Ten muzyczny spektakl ewangelizacyjny odbędzie się 15 kwietnia. Będzie transmitowany na antenie TVP1 o 17:15. Prowadzącymi spotkanie będą: Ida Nowakowska i Tomasz Wolny.

Źródło: tvp.pl, natemat.pl

Tags:
#koncert#miłosierdzieświęto kościelne
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail