Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 15/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Parafialna linia autobusowa. Następny przystanek – msza o 11:30

photo of a bus

Pexels photo

Redakcja - 18.04.23

Ks. Waldemar Sądecki, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie postanowił rozwiązać problem zbyt małego parkingu kościelnego w dość nietypowy pomysł.

Następny przystanek – msza o 11:30

Ks. Waldemar Sądecki uruchomił… parafialną linię autobusową! Wynajął autobus Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej w Lublinie. Parafianie będą mogli z niego skorzystać, by dojechać i wrócić z najbardziej popularnych mszy w parafii Serca Jezusowego: 10:00, 11:30 i 13:00. Pasażerowie mogą skorzystać z transportu bezpłatnie. Koszt pokryje parafia.

Jak informuje ks. proboszcz umowa z MKK została podpisana na 3 miesiące. Jeśli pomysł się sprawdzi, rozważy jej przedłużenie.

https://www.facebook.com/parafiansjlublin/posts/pfbid02YWSQ6syKQFBbVdtxX9ChCaMPZhuHTAZqLtmM7gy8XaBoBk1impMtU4bNkuQRpX98l?__tn__=%2CO*F

Parking, środowisko, integracja

Parafialna linia autobusowa ma rozwiązać przede wszystkim problem małego parkingu przy kościele. Ale są także inne plusy tego rozwiązania. Oprócz troski o środowisko to okazja do troski o relacje.

Jest też korzyść integracyjna – mówi ks. proboszcz dla “Dziennika Wschodniego”. – W autobusie będzie można porozmawiać. W końcu wszyscy jadą nim w jednym celu i mają podobne poglądy, to pewnie będą się zaprzyjaźniać.

Źródło: dziennikwschodni.pl, autoswiat.pl

Tags:
parafia
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail