Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 20/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Nowa aranżacja muzyczna znanej modlitwy [zobacz nagranie]

Koronka do Bożego Miłosierdzia w wersji muzycznej

Schola Adonai | Facebook

Redakcja - 26.04.23

Schola Adonai kilka miesięcy pracowała nad nowym projektem, który ujrzał światło dzienne w Niedzielę Miłosierdzia. To nowa wersja śpiewanej koronki do miłosierdzia Bożego.

Schola w Mieście Miłosierdzia

Schola Adonai działa w Białymstoku, Mieście Miłosierdzia, jak mówią o nim członkowie grupy muzycznej. To tu ostatnie lata życia spędził promując orędzie o Bożym miłosierdziu bł. Michał Sopoćko – spowiednik św. s. Faustyny. 

„Kiedy śpiewaliśmy przed samą beatyfikacją ks. Michała, nie przypuszczaliśmy, że potem dane nam będzie nagrać Koronkę do MB! Teraz w Niedzielę Miłosierdzia o godz.14.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku (przy doczesnych Szczątkach Błogosławionego) poprowadzimy czuwanie, a po nim około godz.15 pomodlimy się premierowym wykonaniem nowej wersji Koronki!” – piszą członkowie Scholi Adonai na swoim facebookowym profilu.

https://www.facebook.com/ScholaAdonaiBialystok/posts/pfbid0Hy89LgqvCW5pYbQNeazqLuwMkYpiprondSpRaCq7R5zLZKezsSxri2V85nB7ZVJ6l?__cft__[0]=AZXdS7q2pge4DHzy3WK2I1Ds7y6NWga9TGTZq1BKNr6E4a3wjDSgB5Ix2zaZMNKh2kBkoilnG-FYaJbuaOt7jH8Ht2XQCo5UjXWJUukrHCKLvSbhxcGCvB5Co-LYfpiqw5jtwpl16THcYd1he9wSpzei&__tn__=%2CO%2CP-R

Nowa śpiewana wersja koronki do miłosierdzia Bożego

Nowa śpiewana wersja koronki powstawała kilka miesięcy. Bazową melodię napisały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku. Aranżacja muzyczna to dzieło Piotra Kurstaka, który od 1998 r. prowadzi Scholę Adonai. Utwór został nagrany 5 lutego 2023 r. w 48. rocznicę śmierci ks. Sopoćki w domu sióstr Jezusa przy ul. Poleskiej, gdzie mieszkał błogosławiony. 

Posłuchaj nowej śpiewanej wersji koronki do Bożego miłosierdzia.

Kompozycja muzyczna koronki: Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego
Aranżacjai kierownictwo: Piotr Kurstak
Solo: Monika Hajduczenia
Chór: Schola Adonai
Gitaraklasyczna: Kamil Janowicz
Gitaraakustyczna: Piotr Kurstak
Dźwięk: Marek Kubik WEM Studio
Montaż: Rafał Kowalko FENIX Pracownia Filmowa

Źródło: deon.pl, youtube.pl, facebook.com

Tags:
koronkamiłosierdziemuzyka
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail