Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 15/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Nastolatek uratował autobus pełen ludzi [wideo]

Blue bus

Denis508 / Shutterstock

Redakcja - 29.04.23

Dzięki odwadze i trzeźwemu umysłowi 13-latka z Warren w Michigan autobus pełen ludzi uniknął wypadku.

Trzeźwy umysł nastolatka

13-letni uczeń wracał autobusem wraz z kolegami. Nagle zauważył, że autobus zjeżdża na przeciwległy pas. Kierująca pojazdem kobieta zemdlała. Nastolatek ruszył ze swojego miejsca w 5. rzędzie i nacisnął hamulec zatrzymując pojazd. Zdążył jeszcze krzyknąć, by ktoś ze współpasażerów zadzwonił na numer alarmowy.

Dyrektor szkoły średniej Lois E. Carter Middle School w Warren, Robert D. Livernois zorganizował konferencję prasową, by podziękować chłopcu i pokazać nagranie z bohaterskiej akcji. 

Kliknij, by obejrzeć nagranie z bohaterskiej akcji nastolatka

„Dowiódł wtedy niezwykłego aktu odwagi i dojrzałości” – skomentował jego zachowanie dyr. Livernois.

Kobieta poczuła zawroty głowy

Kierowca autobusu poczuła się źle w trakcie prowadzenia pojazdu. Zgłosiła zawroty głowy do centrali, która miała przysłać zastępczego kierowcę. Zgodnie z procedurami udała się w stronę parkingu. Nie zdążyła tego zrobić, gdyż zemdlała, a autobus zaczął zjeżdżać na drugą stronę jezdni. 

Tę sytuację zauważył 13-letni chłopak, który z odwagą i trzeźwym umysłem zareagował ratując cały autobus. Chwycił kierownicę i delikatnie zahamował. 

Na miejsce zdarzenia szybko przyjechały odpowiednie służby, które udzieliły kierowcy koniecznej pomocy. Pasażerowie natomiast przenieśli się do innej autobusu. 

Źródło: polsatnews.pl

Tags:
bohaternastolatekpomocratunek
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail