Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/05/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Piłkarz Olivier Giroud: „A gdyby Jezus był teraz przed tobą, co chciałbyś Mu powiedzieć?”

OLIVIER-GIROUD-EGLISE-CATHOLIQUE-EN-FRANCE

Eglise catholique en France | Youtube

Agnès Pinard Legry - 02.08.23

Piłkarz Olivier Giroud wygłosił mocne przesłanie we wtorek, 1 sierpnia, dla 40 tys. młodych Francuzów uczestniczących w ŚDM w Lizbonie.

Król strzelców „Niebieskich”, Olivier Giroud, nie traci okazji, by zaświadczyć o swojej wierze. „40 tys. Francuzów zjednoczonych wiarą w Jezusa – jesteście piękni! Wy, którzy głosicie dobrą nowinę! Jesteście znakiem nadziei!” – powiedział we wtorek, 1 sierpnia, w przesłaniu wideo transmitowanym podczas „Czasu Francuzów”, wydarzenia zorganizowanego dla 40 tys. francuskich pielgrzymów pierwszego dnia Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w Lizbonie. „Wiem jedno i to jest pewne: Bóg na was czeka i chce mówić do każdego z was! Nie bójcie się Go słuchać i mówić do Niego, czyli modlić się.”

W ten sposób  Olivier Giroud wygłosił głęboko misyjne przesłanie przed radosnym i uważnym tłumem. 

Staram się być uczniem Jezusa, aby Mu służyć. Pójście za Jezusem daje mi radość, siłę, pogodę ducha, a przez to pokój. Tak, mogę powiedzieć za psalmistą: „Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie brakuje” (Ps 23). I wezwać młodych: Stańcie się atletami Boga, słuchajcie Jego słowa, odważcie się „zarzucić sieci”, jak czytamy w Ewangelii wg św. Łukasza. Zostańcie uczniami misjonarzami. Umocnijcie swoją wiarę w Jezusa, przyjmijcie Boga do swojego życia. Zaproście Go!

Pod koniec swojego przemówienia, które trwa nieco ponad dwie minuty, Giroud kończy, zadając każdemu młodemu człowiekowi następujące pytanie: „A gdyby Jezus był teraz przed tobą, co chciałbyś Mu powiedzieć?” To pytanie może zachęcić do refleksji i modlitwy miliony młodych pielgrzymów, którzy przebywają w Lizobnie, aż do niedzieli.

Tags:
piłka nożnaświadectwoŚwiatowe Dni Młodzieży
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail