Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/05/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Polska para w podróż poślubną wybrała się na ŚDM w Lizbonie!

Gabriel i Julita

@jmj Lisboa 2023

Bérengère de Portzamparc - 28.08.23

Wśród 1,5 miliona młodych ludzi, którzy na początku sierpnia przybyli do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży, znaleźli się także nowożeńcy z Polski. Na mszy świętej posłania Gabriel i Julita pojawili się w... strojach ślubnych!

Światowe Dni Młodzieży w stolicy Portugalii pozostaną w naszej pamięci i sercach jako wielkie świadectwo wiary oraz powszechności Kościoła. Do tego właśnie wydarzenia Gabriel (24 lata) i Julita (26 lat) dostosowali swoje ślubne plany i zdecydowali, że zbiegnie się z nim ich miesiąc miodowy!

Ale to nie wszystko. Aby jeszcze bardziej „uczcić” to spotkanie i otrzymać specjalne błogosławieństwo, para młoda spakowała do plecaków swoje ślubne stroje: piękną koronkową suknię i elegancki garnitur. Małżonkowie założyli je na mszę świętą posłania, której przewodniczył na Polu Łaski papież Franciszek. Wtedy powstało to wspaniałe zdjęcie, które oglądacie powyżej.

Gabriel i Julita uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży już po raz trzeci. Do Lizbony przyjechali, aby podziękować za swoje małżeństwo. „To piękna przygoda. Jesteśmy bardzo młodzi i odważyliśmy się być wierni Bogu, bo z Nim, z Jego pomocą, wszystko jest możliwe” – cytuje polską parę oficjalny profil Światowych Dni Młodzieży na Facebooku.

Zobacz na zdjęciach wszystkie najważniejsze chwile ŚDM w Lizbonie!

Tags:
małżeństwomłodziślubŚwiatowe Dni Młodzieży
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail