Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 20/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Ukończyła 30 kierunków studiów, ustanawiając nowy rekord. Jest najlepiej wykształconą Polką!

studia

Shutterstock

studia

Anna Gębalska-Berekets - 09.02.24

Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc jest rekordzistką w ukończeniu kierunków studiów. Zdobyła 30 dyplomów w ciągu 24 lat. Okazuje się, że wcale nie zamierza na tym poprzestać, bo kobieta nadal studiuje.

Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc jest polską rekordzistką pod względem liczby ukończonych kierunków i uzyskanych dyplomów – podał serwis biurorekordow.pl

30 kierunków studiów w 24 lata, w tym doktorat

Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc urodziła się w Białymstoku w 1976 r. W 2000 r. ukończyła swoje pierwsze studia dzienne z tytułem magistra filologii polskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Potem były kolejne kierunki. Wśród ukończonych studiów magisterskich są: psychologia, socjologia, pedagogika, prawo, kryminologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja, filologia polska, filologia angielska, filologia rosyjska.

Dodatkowo pani Dorota uzyskała 17 dyplomów ukończenia studiów podyplomowych: seksuologia kliniczna, psychologia transportu, negocjacje i mediacje, dietetyka, socjoterapia, terapia pedagogiczna, doradztwo zawodowe, kryminalistyka w procesie karnym, bezpieczeństwo antyterrorystyczne, dziennikarstwo, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, nauczanie filozofii i etyki, zarządzanie zasobami ludzkimi z elementami coachingu menedżerskiego, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzanie i administracja, kadry i płace w praktyce organizacji, rachunkowość i controlling finansowy. Uzyskała także stopień naukowy doktora, jak również ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Olsztynie.  

„Nauka, studiowanie i rozwój to ciągła pasja” 

Dr Zwierzyńska-Symonajc jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, m.in. honorowe dyplomy rektora uniwersytetu w Białymstoku, dyplom dziekana wydziału prawa uniwersytetu w Białymstoku za ukończenie studiów na wydziale prawa uniwersytetu w Białymstoku z bardzo dobrymi wynikami w nauce.

 Pani Dorota otrzymała także rekomendacje szkół wyższych jako osoby godnej polecenia do podjęcia pracy w zakresie ukończonych studiów. Niewykluczone, że jej ogromny dorobek naukowy wkrótce się powiększy, bo kobieta nadal studiuje. „Nauka, studiowanie i rozwój to ciągła pasja, która nie pozwala mi się zatrzymać” – tłumaczy 48-latka w rozmowie z dziennikarką TVP Olsztyn.

Polki chcą studiować

Zgodnie z danymi przekazanymi przez portal ofeminin.pl Polki stanowią 58 proc. wszystkich studentów i 63 proc. absolwentów uczelni wyższych. Ponadto 38,8 proc. kobiet  wieku od 25 do 64 lat może się pochwalić uzyskaniem wyższego wykształcenia. Dane te są wyższe niż średnia w 27 krajach Unii Europejskiej.

Najmłodszy profesor tytularny w historii

Pani dr Zwierzyńska-Symonajc to nie jedyna rekordzistka w dziedzinie nauki.Na portalu Aleteia niedawno pisaliśmy o najmłodszym profesorze w Polsce, któremy nadano tytuł naukowy przed ukończeniem 30. roku życia. Amerykański „Forbes” umieścił młodego naukowca, prof. Mateusza Hołdę, w rankingu osób, które wyrastają na liderów w swoich branżach. Badacz uzyskał również tytuł Young Influencer of The Year 2019 w plebiscycie Emerging Europe Awards Winners, organizowanym przez brytyjski think-tank Emerging Europe.

Profesor Hołda ma na na swoim koncie blisko 100 publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych na świecie. Jest kardiomorfologiem i zajmuje się układem sercowo-naczyniowym. Od wielu lat związany jest z Katedrą Anatomii UJ CM, przy której w 2013 roku założył międzynarodowy zespół naukowy HEART będący obecnie jednym ze światowych liderów w swojej dziedzinie nauki. Prowadzony przez niego zespół lekarzy stworzył „mapę serca”, która pozwala na zobrazowanie pewnej niewidzialnej, ale bardzo ważnej struktury stanowiącej „układ nerwowy” mięśnia sercowego.

Źródła: TVP Olsztyn; buzz.gazeta.pl; pl.aleteia.org; biurorekordow.pl; ofeminin.pl; edukacja.rp.pl.

Tags:
naukarekordrozwój
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail