Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/05/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Nie ma Go tutaj. Zmartwychwstał [Od mroku do światła – Noce Wiary]

Noce wiary – medytacja

Denis Belitsky | Shutterstock

Redakcja - 03.04.24

Aniołowie rzekli do nich: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: «Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie»”.

Od mroku do światła – siódme spotkanie medytacyjne

Zapraszamy do intymnej rozmowy z Bogiem, kontynuując podróż rozpoczętą z „Przewodnikiem po Noc Wiary”. Zapraszamy, abyś poświęcił, poświęciła 10 minut na to doświadczenie, korzystając z dostępnego nagrania lub tekstu wprowadzającego, który przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie.

To już ostatni medytacja w ramach naszego cyklu Noce Wiary. Zapraszamy cię do wypełnienia ankiety, która pomoże nam usprawnić nasze działania.

notatnik-baner-noc-wiary-tydzien-7.jpg

Wskazówki do medytacji

Znajdź pozycję, która jest dla ciebie najwygodniejsza. Możesz siedzieć lub klęczeć, wybierz taką postawę, aby ułatwić sobie nawiązanie kontaktu z Bogiem.

Rozpocznij od znaku krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.


Podczas modlitwy stajesz przed Bogiem takim, jaki jesteś, taką, jaką jesteś. Zwracając uwagę na swoje ciało, uczucia, emocje oraz myśli, które zajmują twój umysł.

Oddaj Bogu wszystko, co czujesz.


Zastanów się, czy coś niepokoi twoje sumienie lub sprawia, że czujesz się zawstydzony, zawstydzona przed Bogiem.

Bóg akceptuje cię bezwarunkowo, niezależnie od tego, jaki, jaka jesteś.

Żałuj za wszystko, co obciąża twoje sumienie.


Aniołowie rzekli do nich: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: «Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie»”.

Wyobraź sobie siebie w tej scenie. Przychodzisz do grobu razem z kobietami. Umarł twój mistrz. Nie żyje ktoś, w kim pokładałeś, pokładałaś tak wiele nadziei. Leży martwy w grobie, a ty nie zrobiłeś, zrobiłaś nic, by temu zapobiec. Dochodzicie do grobu. Widok, który zastajecie szokuje was: ogromny kamień zamykający pieczarę jest odsunięty. Ciała Jezusa nie ma w środku.

Nagle stają przed wami dwaj odziani na biało mężczyźni i mówią, że Jezus zmartwychwstał.

Jakie emocje się w tobie rodzą?

Czy wierzysz, że Jezus naprawdę pokonał śmierć?

Czy wierzysz, że ty też zmartwychwstaniesz?


Cykl Noce Wiary dobiega końca. Jak przeżyłeś, przeżyłaś ten czas? Za co jesteś wdzięczna, wdzięczny? Czy udało ci się coś zmienić w twoim życiu? Porozmawiaj o tym z Bogiem.

Na zakończenie odmów Ojcze nasz.

Tags:
modlitwazmartwychwstanie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail